تعداد ویدیو

زراعت چوب راهی برای حفظ جنگل های کردستان
در حال بارگذاری...

زراعت چوب راهی برای حفظ جنگل های کردستان

به گزارش بانه تی وی؛ حدود ۲ سال قبل زراعت چوب در کردستان آغاز شده و این طرح راهی پایدار و مطمئن برای ترغیب کشاورزان به توسعه کاشت درختان مورد نیاز صنایع و در نتیجه حفظ جنگل‌ها و ایجاد اشتغال پایدار می باشد.

رئیس اداره جنگل کاری و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: کشاورزانی که آب و خاک مناسب در اختیار دارند می‌توانند از تسهیلات ویژه‌ای که از طریق صندوق کارآفرینی امید پرداخت می‌شود، اقدام به کاشت نهال کنند.

ارکان حیدری افزود: در این طرح در صورت لزوم، در شرایط خاص حتی زمین مورد نیاز هم در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت تا نهال صنوبر کاشت کنند، فقط باید خود کشاورزان آب آن را تامین کنند.

حیدری عنوان کرد: ظرف دو سال گذشته در استان کردستان ۶۰۰ هکتار تحت پوشش زراعت چوب قرار گرفته است.

نظری کارشناس جنگلداری استان نیز گفت: علاوه بر نهال رایگان، کلاس‌های آموزشی در بحث کاشت و نگهداری درختان برای کشاورزان دایر شده است.

یاوری کارشناس منابع طبیعی نیز با بیان اینکه هر هکتار جنگل صنوبر (چنار) برای ۱۰ نفر در سال اکسیژن تولید می کند، گفت: همچنین بعد از ۱۰سال به نرخ خرید امروز، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان سود به کشاورزان می‌رساند.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/banehtv/public_html/wp-content/themes/cinema/inc/template/single/single-one/single-one-writer.php on line 2
به زراعت چوب راهی برای حفظ جنگل های کردستان امتیاز دهید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...